PRAVIDLA

Závody pořádané Hobby Horsing Mladá Boleslav se řídí dle pravidel České Hobby Horsing Asociace. Pravidla jsou dostupná zde:

PRAVIDLA DEKOROVÁNÍ PRO MLADOBOLESLAVSKÝ A KRÁLOVEHRADECKÝ CUP

1 - 2 jezdci v kategorii = 1. - 2. místo kokarda

3 - 5 jezdců v kategorii = 1. místo zlatá medaile, 1. - 5. místo kokarda

6 - 8 jezdců v kategorii = 1. místo zlatý pohár, 2. místo stříbrná medaile, 1. - 6. místo kokarda

9 - více jezdců v kategorii = 1. místo zlatý pohár, 2. místo stříbrná medaile, 3. místo bronzová medaile, 1. - 6. místo kokarda

PRAVIDLA PRO MLADOBOLESLAVSKÝ A KRÁLOVEHRADECKÝ CUP

Zisk bodů je rozdělen dle účasti na Mladoboleslavském a Královehradeckém Cupu. Pro celoroční tituly jsou sčítány pouze body z dané oblasti - tzn. z Mladoboleslavských a Královehradeckých kol zvlášť. Pokud se tedy zúčastníte kola v Mladé Boleslavi a kola v Hradci Králové, nebudou Vám body sčítány dohromady, ale v každém seriálu získáváte body pro zisk celoročního Championa dané oblasti. 

Pokud se zúčastníte všech kol v Mladoboleslavském Cupu, budou Vám body sečteny dohromady a může Vám být udělen titul Champion of Champions (titul udělovaný dvojici, která získá v rámci své věkové kategorie nejvíce bodů za celou sezónu - tzn. kompletně sečtené body ze všech disciplín z dané kategorie). To samé platí pro Královehradecký Cup.

Body se sčítají pro každou věkovou kategorii zvlášť.

Každý soutěžící obdrží body dle svého umístění a toho, kolik dalších soutěžících porazil. Tzn. pokud je 1. umístěný z 10 startovních dvojic v rámci své disciplíny, získává 10 bodů do celkové soutěže o celoroční titul. Pokud je 3. umístěný z 10 dvojic, získává 8 bodů. I v případě, že skončí poslední, získává alespoň 1 bod!

Body do šampionátu se započítávají pouze v případě účasti na 2 a více závodech v daném Cupu! V případě shody rozhoduje, kdo ze soutěžících se zúčastnil více závodů a ten v případě shody vyhraje. Pokud toto pravidlo nerozhodne, je jako další pravidlo použito nejlepší umístění (kdo porazil v rámci této disciplíny v jeden den více soupeřů).

V rámci Cupů lze soutěžit o tituly: 1. Místo - Golden Champion, 2. Místo - Silver Champion a 3. Místo - Bronze Champion. 

V disciplíně, ve které splnilo podmínky (účast na 2 a více závodech) 2 a méně soutěžících se vyhlašuje pouze titul Golden Champion.

V disciplíně, ve které splnilo podmínky (účast na 2 a více závodech) 3 - 8 koní se vyhlašují tituly Golden, Silver a Bronze Champion.

V disciplíně, ve které splnilo podmínky (účast na 2 a více závodech) 9 a více koní se vyhlašují tituly Golden, Silver, Bronze Champion a 4.-6. Místo.

Titul Champion může být udělen pro každou kombinaci Kategorie + Disciplína (např. bude udělen titul Golden Champion Parkur 10 let, Golden Champion Parkur 11 let atp.)